top of page

Що таке метатеги? Як їх готувати

Оновлено: 3 бер. 2023 р.

Метатеги — це «паспорт» сторінки. Зайшов пошуковий робот на сторінку, переглянув реєстрацію, дату народження, звірив фотографію з обличчям і пішов далі, задоволений чи не задоволений. Тільки замість фото, дати народження title, description та h1.

Чому пошуковий робот може бути незадоволеним?

Атрибути метатегів повідомляють роботам основну інформацію про сторінку. Але крім метатегів робот аналізує й іншу інформацію. Тому вони мають збігатися. Не можна написати в Title «як вибрати смартфон», а статтю робити про холодильники.


Коли потрібно заповнювати метатеги?

Колись заповнення метатегів відігравало одну із вирішальних ролей у seo-просуванні. І хоч зараз метатеги сторінок такого великого впливу на просування не мають, seo-фахівці, як і раніше, не оминають метатеги з ключовими словами.

До seo-тег відносяться: title, description та keywords.


Метатег title

Це заголовок сторінки в браузері, який завжди враховується в пошуку.

Заголовок має містити основні ключові слова та конкурентні переваги. Користувач або захоче перейти на ваше посилання, або не захоче. Якщо йому буде цікаво, ви зможете привернути його увагу, то на сайті буде один відвідувач.

Намагайтеся не писати більше 50 символів.


Метатеги description

Це короткий анонс. Він доповнює title, детально розкриває суть. Пишіть так, щоб помістити основну інформацію у 150 символів.

Title та description повинні бути унікальними для кожної сторінки.


Метатег keywords

Цей метатег найменш значущий. Він повідомляє пошукову роботу, які ключові слова використовували на сторінці. Багато моїх колег вважають, що метатег на просування не впливає. Я ж волію поле порожнім не залишати і заповнювати. Гірше не буде, та й алгоритми постійно змінюються.

Тут достатньо 3-6 слів або словосполучень через кому.


Підібрати ключові слова для метатегів та контенту на сторінці можна у різний спосіб. Якщо говоримо про поодинокі сторінки, а не масовий збір семантики, то можна скористатися Вордстатом від Яндекса. Я люблю розширення Yandex Wordstat Assistant від SEMANTICA, дуже спрощує роботу з ключами.

Але не забувайте, що текст на сторінці повинен відповідати метатегам і тому, що ви обіцяєте користувачеві в пошуковому сніпеті.

8 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page