top of page

Всі види контенту

Оновлено: 13 черв. 2023 р.

Часто на запит «потрібен контент на сайт» мають на увазі написання текстів у розділ. Чи так це?


Статті на розділ — лише одна, невелика частина всього текстового матеріалу. І, звичайно, для сучасного сайту недостатньо наповнити текстами усі цільові сторінки і чекати дива. Конкуренція в інтернеті щільна. І чим би ви не займалися, завжди йде боротьба за клієнта. І контент у цьому — чудовий помічник.

Види інформаційного контенту


Оскільки компанія не обмежена лише сайтом, ми говоримо про всі види контенту. Кожен керівник знає, що в різних соціальних мережах, на різних майданчиках є його клієнти. Не вести соцмережі — значить втрачати клієнтів. Як і не вести блог, не відповідати на запитання, не цікавитись думкою покупців. Тож усі створюють сторінки, канали, групи скрізь, де можна. Це не зовсім правильний підхід. Кращого результату можна досягти, якщо грамотно займатися двома соціальними мережами або дуже цікаво робити блог+розсилку. Ну ви зрозуміли. Постійне розпилення вас гальмує.


Які види контенту є


Крім традиційного наповнення всіх сторінок сайту, у необхідності чого немає сумнівів, можна виділити такі варіанти текстового контенту:

 • Нагороди: це можуть бути сертифікати, призові місця в конкурсах, перемога того чи іншого співробітника чи всієї компанії. Це гарний контент. Не треба його ховати.

 • Результати: практично кожна компанія розвивається. Продукт стає кращим, послуга — якіснішою. Тож чому б не поділитися цими успіхами з клієнтами? Вони також частина цього процесу.

 • Рецензії: особливо доречно для книг, майданчиків із фільмами, серіалами. Там, де можна дати оцінку художньої, літературної, дослідницької праці.

 • Роздруківки: робите рецепти чи ведете блог вчителя, поділіться корисною інформацією — структуруйте її і надайте людям можливість роздрукувати. Для цього є спеціальні плагіни.

 • Кейси: клієнтам цікаво подивитися на сторонній процес ізсередини.

 • Рейтинги: хороша практика для інтернет-магазинів електроніки та будь-яких інших товарів, одягу, настільних ігор. Ще варіант — майданчики з послугами від різних спеціалістів. Наприклад, манікюр вдома. Показуйте клієнтам фахівців, які регулярно підтримують хороші оцінки та відгуки. Дбайте про клієнтів, не перестану це повторювати.

 • Комікси чи інфографіка: складні послуги поясніть за допомогою графіків. Описуєте виробничий процес — доповніть його красивою структурованою картинкою. А комікси, за бажання, багато де доречні. Клінінгова компанія та супергерой зі шваброю — не нове, але затягує.

До речі, ми підготували матеріали для клінінгової компанії Білий кіт. І щоб уникнути стандартних розділів вирішили намалювати будинок, розділити його на секції, а курсор оформити у вигляді кота. У результаті кіт переходить з однієї кімнати до іншої. Це не зовсім комікси, але це також контент.
 • Відповіді на коментарі, питання: ця рубрика дуже корисна. Наприклад, ми у телеграм-каналі відповідаємо на запитання читачів. Так ми готуємо актуальний контент, який точно принесе користь.

 • Порівняння продуктів: нові та старі версії гаджетів, комп'ютерних ігор та будь-якої електроніки завжди оцінять ваші клієнти. Сюди сміливо можна додавати думки фахівців.

 • Конкурси: непоганий варіант розважити аудиторію, отримати її відгук, збільшити кількість читачів. Тільки ніколи не обманюйте. Конкурси без обіцяних призів, фейки-переможці дуже зіпсують репутацію.

 • Анонси галузевих заходів: незабаром пройде виставка прикрас ручної роботи, розкажіть про неї, запросіть своїх клієнтів прийти та познайомитися особисто.

 • Скачувані таблиці: наприклад, авторська таблиця домашньої бухгалтерії з вашим логотипом буде корисною і практичною не тільки користувачеві, але і вам. Це підвищення довіри та впізнаваності.

 • Купони, сертифікати на знижку: масаж, косметологічні, медичні та будь-які інші процедури часто мають сезонність. Бажаєте підвищити продажі — зробіть приємність для клієнтів.

 • Експертне інтерв'ю: експерти є в будь-якій сфері, люди часто на них орієнтуються і дотримуються їх порад. Зберіть такі поради до купи, дайте людям максимум корисної інформації.

 • Списки: найкраща країна для відпочинку, книга для літа тощо — списки зручні та практичні.

 • Прес-релізи: якщо раніше їх писали лише журналісти, то в нашій практиці звернення за цією послугою вже було десятки разів. Це варіант піару, який не втрачає актуальності.

 • Гайди або посібник: складна електроніка, техніка спілкування з підлеглими, мотивація на успіх... опишіть усе доступно та зрозуміло. Це не позбавить вас клієнтів, а викличе довіру.

 • Опитування: особливо вдало «заходять» у соцмережах. Кому не буде приємно, що з його думкою рахуються. Запитайте яку форму спідниці краще зробити або яку квітку додати в букет. Звичайно, якщо ви шиєте спідниці та виготовляєте букети. Ну ви зрозуміли. Зробіть клієнта учасником процесу.

 • Презентації: новий продукт чи послугу презентуйте красиво. Додайте картинки, кілька жартів, ключову інформацію, переваги. Не дарма презентації такі популярні в компаніях. Але ж не лише в них.

 • Прогнози: цін на нерухомість, моду, погоду та все, що можна спрогнозувати. Якщо ви візажист і знаєте, що буде в тренді влітку — то напишіть про це.

 • Цитати: іноді доречно розбавляти контент у соцмережах тематичними висловлюваннями. Раніше це було дуже популярно. Нині менше, але трапляється.

 • Жарти та історії: навіть у найсерйознішому бізнесі працюють люди, люди зі своєю історією та недоліками. Смішний чи безглуздий випадок — це не соромно. Головний директор найбільшої корпорації — людина. Ідеальні люди не цікаві, ідеальні профілі в інстаграмі не цікаві. А ви помічали, що більший відгук про скандальну особистість, ліниві матері, просто люди, які чесні?

 • Визначення: ми використовуємо цей спосіб як варіант привернути увагу до нового і робимо це в корпоративному стилі, щоб підвищити обізнаність.

 • Розвінчання міфів: це цікавий тип вмісту. Його люблять користувачі. Наприклад, міф, що качині губи — це гарно підходить для сайту про натуральну красу (чи вона вже увійде в моду?), А про те, що гель-лак шкодить нігтям — міф, який буде корисним студії манікюру.

 • Новини ринку: з'явився новий варіант покриття для підлоги. Ваша будівельна компанія його використовує, тому що він якісний. Напишіть статтю про клей, але не забудьте запропонувати свої послуги.

 • Навчання: я не вірю в те, що навчання може зашкодити компанії. Ми, наприклад, відкрили канал з пізнавальною інформацією для копірайтерів. Це ніяк не загрожує нашій роботі. Добре, якщо навколо буде більше гарних спеціалістів. Для нас це теж стимул.

 • Опис досвіду, лайфхаки: це як перепустка за куліси. Завжди цікаво. Я люблю таку історію. Як з ідеї народжується продукт, компанія, історія успіху та падіння. Адже за всім стоять люди. І це дуже круто.


Усі ці типи контенту ми використовуємо для наших клієнтів та і для нас самих. Слово — сила, якщо вміти ним володіти.

12 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

コメント


bottom of page