top of page

Як писати вспливаючі підказки

Оновлено: 3 бер. 2023 р.

Коли на сайті багато технічних формул, іноземних слів чи інформації, яка потребує розшифровки, доцільно і зручно використовувати вспливаючі підказки. Tooltip потрібні, щоб користувач міг знайти додаткову інформацію за параметром, переглянув розшифровку незрозумілого терміну.Ці підказки — мікротекст, і властивості мають бути як у тексту:

  1. Не громіздкий, а структурований текст. Детальну підказку можна і потрібно ділити на блоки, виділяти важливі моменти, наголошувати. Тим більше, якщо в підказці описуємо кілька параметрів, вони мають бути відокремлені один від одного.

  2. Вичерпна, але лаконічна подача. Попереджаємо додаткові питання та необхідність далі гуглити. Але й не перетворюємо підказку на інструкцію. Тут тонка грань. Якщо варіантів характеристики, наприклад, 6, потрібно пояснити 6, а не 3 основні.

  3. Підказка є елементом, до якого користувач звернувся, коли йому стало незрозуміло. Навіть якщо весь текст доволі сухий, тут не завадить додати турботи. Не просто описати різні функції, наприклад, а сказати, що ця функція доречна для будинку, цю частіше вибирають для офісу.

Tooltip — функціональний та корисний елемент на сайті. Тільки часто його використовують неправильно.

Ще пара порад:

  • не пояснюйте банальних речей;

  • не використовуйте терміни, які також можуть бути незрозумілими;

  • підказка має допомогти, а не заплутати ще більше.

наприклад, ви пояснюєте параметр роботи камери ISO


Добре: ISO — чутливість матриці фотоапарата до світла. Впливає на якість знімків. Занадто високе значення створює шуми на зображенні.


Погано: Змінюючи чутливість матриці (ISO) ми замінюємо еквівалентні ступені витримки (і/або діафрагми), які відсутні для нормальної експозиції.


Тут завдання не дати пояснення розміром з академічний журнал та застосувати всю термінологію, що ви знаєте. Пишіть просто для людей, що не в темі.


Tooltip — це про турботу. JDI studio теж про турботу. Пропонуємо чудове поєднання: замовляйте в студії опис підказок для свого сайту. А ми простежимо, щоб вони виконували свою функцію.


13 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page